Ekonomi
Giriş Tarihi : 31-05-2021 11:36   Güncelleme : 31-05-2021 11:36

ÇİFTÇİLERİMİZİN ‘ÇALIŞMA İZNİ GÖREV BELGESİ’ ALMASINA GEREK YOK

​ Üreticilerimizin sağlığını göz önünde bulundurarak İl Merkezinde ve 6 İlçemizde personelimiz çalışmalarını sürdürüyor

ÇİFTÇİLERİMİZİN ‘ÇALIŞMA İZNİ GÖREV BELGESİ’ ALMASINA GEREK YOK

Üreticilerimizin sağlığını göz önünde bulundurarak İl Merkezinde ve 6 İlçemizde personelimiz çalışmalarını sürdürüyor. Kurulan birimler, sahada ve hizmet binalarımızda üreticilerimizin ihtiyaçları doğrultusunda her türlü iş ve işlemi gerçekleştiriyor.

İçişleri Bakanlığı İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nce; Tam kapanma döneminde, Tarım ve Orman faaliyetlerinin sürekliliğinin sağlanması amacı ile Bitkisel ve Hayvansal Ürünlerin üretimi, sulanması, ilaçlanması, hasadı, pazarlanması ve nakliyesinde çalışanların sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulmaları kararlaştırılmıştır.

Yayınlanan genelgeye göre;

Üretim faaliyetinde bulunduğunu belgeleyen kişiler;

Bu belgeleri ibraz edebilen çiftçilerin ayrıca E-başvuru sistemi üzerinden “Çalışma İzni Görev Belgesi” almalarına gerek bulunmamaktadır. Kolluk kuvvetlerince yapılan denetimlerde Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) veya Çiftçi Belgesi göstermeleri yeterli olacaktır.

İlimizden diğer illere gidecek ve diğer illerden ilimize gelecek mevsimlik tarım işçilerinin ise; https://edevlet.tarbil.gov.tr adresi üzerinden izin almaları gerekmektedir. İzin için müracaat eden kişilere izin onayları İlçe Tarım Müdürlüklerince verilecektir. İl ve İlçe Müdürlüklerimiz siz değerli çiftçilerimize sürecin en doğru şekilde devam edebilmesi için her türlü kolaylığı sağlayacaktır.