Gündem
Giriş Tarihi : 21-10-2021 06:14   Güncelleme : 21-10-2021 06:14

Cizre Belediyesi: Cizre’de Çöp Toplama Faaliyetleri Daha Etkin Olacak.

Cizre’de Çöp Toplama Faaliyetleri Daha Etkin Olacak.

Cizre Belediyesi: Cizre’de Çöp Toplama Faaliyetleri Daha Etkin Olacak.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç,  Fen İşleri Müdürlüğünce Makina İkmalde yeni yapılan çöp rampasının bir an önce faaliyete sokulup daha etkin ve daha az maliyetlerle çöp toplama faaliyetlerinin başlatılacağının müjdesini verdi. Makina İkmal Birimindeki çalışmalarda ve çöp toplama yol düzenleme çalışmalarında sona yaklaşılıyor. 
Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerince çöp rampasına giden imarlı yolda başlatılan stabilize ve yağmurlama hattı döşeme çalışmalarını yerinde inceleyen Tunç, Katı Atık Yönetim sistemine geçiş öncesi çöp toplama faaliyetlerini de etkin, etkili, verimli hale getirebilmek için yoğun bir çaba sarf ettiklerini belirtti. 


Çöp Depolama alanına giden yolda ve makine ikmal yolundaki sıcak asfalt serimi öncesindeki yol iyileştirme çalışmalarını yerinde inceleyen Kaymakam Tunç, Makina İkmal Biriminde yapılan çöp aktarma istasyonunun kısa süre içerisinde bitirilmesi ve daha etkin bir çöp aktarma istasyonunun ivedilikle vatandaşlarımızın hizmetine sunulması derdindeyiz. Böylece ekonomik anlamda daha iyi işleyen bir sistemi devreye almış olacağız.” İfadelerini kullandı.