Gündem
Giriş Tarihi : 06-11-2021 17:21   Güncelleme : 06-11-2021 17:21

Cizre Belediyesi: Derece Yapan Cizreli Boksörlerimiz Kaymakam Tunç’u Ziyaret Etti.

Derece Yapan Cizreli Boksörlerimiz Kaymakam Tunç’u Ziyaret Etti.

Cizre Belediyesi: Derece Yapan Cizreli Boksörlerimiz Kaymakam Tunç’u Ziyaret Etti.

Karadağ’ın Budva şehrinde 13-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Genç Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Avrupa 3. olan Cizre Fen Lisesi Öğrencisi Nurselen Yalgettekin, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’u makamında ziyaret etti.

Karadağ’ın Budva şehrinde yapılan Genç Kadınlar Avrupa Boks Şampiyonası’nda Türkiye’yi gururla temsil eden Cizre Fen Lisesi 12. sınıf öğrencisi Nurselen Yalgettekin, ilk defa giydiği milli forma ile katıldığı turnuvada büyük bir başarıya imza atarak Avrupa 3’üncüsü oldu.

Pandemi şartlarına rağmen beden eğitimi öğretmeni ve aynı zamanda milli boksör olan Rıdvan Budak ile Türkiye Şampiyonası’na hazırlanan lise öğrencisi Nurselen Yalgettekin, ilk defa katıldığı Türkiye Şampiyonası’nda rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu.

Nurselen Yalgettekin ile birlikte ziyarette bulunan, Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası’nda Türkiye Şampiyonu olan ve aynı zamanda Gençler Boks Şampiyonası’nda Türkiye 3. olan Serhat Diri’ye Kaymakam Tunç tarafından hediyeler verildi. 

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Cizreli şampiyonları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Cizreli Boksör Nurselen Yalgettekin ve Serhat Diri ile antrenörler Zahit Sevinik, Cudi Çelik ve Rıdvan Budak’a teşekkürlerini iletti.