Gündem
Giriş Tarihi : 23-09-2021 03:32   Güncelleme : 23-09-2021 03:32

Cizre Belediyesi: İlçe Güvenlik ve Spor Danışma Kurulu Toplantısı Düzenlendi.

Kaymakam / Belediye Başkan V

Cizre Belediyesi: İlçe Güvenlik ve Spor Danışma Kurulu Toplantısı Düzenlendi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç Başkanlığında gerçekleştirilen İlçe Güvenlik ve Spor Danışma Kurulu toplantısına, İlçe Emniyet Müdürü Eren Öztürk, İlçe Jandarma Komutanı Okan Talay, İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğü. Abdülhakim Selimoğlu, İlçe Milli Eğitim Müdürü Şahan İke, İlçe Meslek Yüksekokul Müdürü Ramazan Vedat Sönmez, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Cüneyt Munis, İlçe Sağlık Müdürü Şirin Bil, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü M. Faruk Özervarlı, İlçe Kızılay Başkan Yardımcısı Ömer Faruk Yıldırım, Kuyumcular Derneği Başkanı İhsan Güneş, Toplum Destekli Polislik Büro Amiri Komiser Ülkü Yavuz ve Çevik Kuvvet Grup Amiri Komiser Burak Sevil katıldı.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, 6222 sayılı spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair İçişleri Bakanlığımızın genelgeleri ve spor müsabakalarında şiddet ve düzensizliğin önlenmesine dair kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmelik gereğince gerçekleştirilen toplantıda bir değerlendirmede bulunarak, “İlçemizde spor alanlarında yapılacak spor müsabakalarının güvenliğinin sağlanmasına ilişkin önlemleri gözden geçirmek için bir araya geldik. Vatandaşlarımızın huzur ve güven ortamı içinde gittiği müsabakaları zevkle ve güvenli bir şekilde izlemesi bizler için en önemli önceliklerden bir tanesidir” diye konuştu.

Müsabakaların hem sporun ruhuna ve centilmenliğine uygun şekilde yapılması hem de vatandaş tarafından o centilmenliğe uygun şekilde izlenmesini sağlayacak ortamın oluşmasını temin etmeyi amaçladıklarını belirten Kaymakam Tunç, tüm kurumların koordinasyon içerisinde görevlerini titizlikle yerine getirdiklerine inandığını belirterek, müsabakalarla ilgili alınması gereken tedbirlerin müsabaka öncesi, esnası ve sonrasını kapsayacak şekilde titizlikle uygulanması gerektiğini,  covid-19 Tedbirlerinin tüm müsabakalarda covid-19 Sağlık Uygulama Tebliğleri kapsamında kesintisiz ve düzenli olarak uygulanacağını ifade etti.