Gündem
Giriş Tarihi : 15-09-2021 15:42   Güncelleme : 15-09-2021 15:42

Cizre Belediyesi: Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Koordinasyon ve Vatandaş Memnuniyeti Önceliğimizdir.

[09:03, 15

Cizre Belediyesi: Kamu Hizmetlerinin Sunumunda Koordinasyon ve Vatandaş Memnuniyeti Önceliğimizdir.

[09:03, 15.09.2021] KADİR İRCİ: Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un başkanlığında, Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü İbrahim Kurt, İlçe DEDAŞ Müdürü Halil İbrahim Tekdemir ile DEDAŞ ve Akmercan Doğalgaz firması saha kontrol mühendisleri, Karayolları Müteahhit firması Şahinler inşaat yol yapım Şefi Nizamettin Saruhan ve Belediye Birim Müdürleri katıldı.

İlçemizde gerçekleşen doğal gaz ve DEDAŞ yatırımıyla ilgili defaten değerlendirme ve koordinasyon toplantıları yapacağını ifade eden TUNÇ, 10 mahallemizin tamamında döşenecek olan doğal gaz ve DEDAŞ çalışmaları ile ilgili kurumlara Koordineli ve vatandaş memnuniyetini gözeterek Çalışmaları gerektiği yönünde talimat verdi. 

2017 yılında Belediyemiz ve Akmercan doğal gaz firması arasında imzalanan protokol ile 2018 yılında ilk olarak Dirsekli TOKİ’de çalışmalar başlatıldı. Sırasıyla İlçede bulunan 10 Mahallede de çalışmaların başlayacağını dile getiren Akmercan Doğalgaz Bölge Müdürü İbrahim Kurt; Dirsekli TOKİ’deki boru döşeme çalışmalarının tamamlandığını ve abone işlemlerine geçtiklerini ve şu an Konak Mahallesinde doğal gaz çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Belediye olarak üstümüze düşen desteği vermeye hazır olduklarını, Doğal gaz firmasının da DEDAŞ’ın da üzerine düşen görevleri koordineli ve programlı ve süreye bağlı olarak yaptığı takdirde hem çalışmaların daha erken biteceğini hem de mahallelerde bozulan yolların kilit parke döşeme ve asfalt çalışmalarının bir an önce başlatılacağını ifade etti. 

Ayrıca Kaymakam Tunç, eski Şırnak yolunda yapımı devam eden ve 1,5 ayda tamamlanması planlanan İhata ve İstinat duvarındaki çalışmaların, personel sayısının artırılmasını isteyerek 15 günde tamamlanmasını istedi.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, İlçe DEDAŞ Müdürü Halil İbrahim Tekdemir ile saha kontrol mühendislerine, Mahallelerde başlatılan yeraltı kazı çalışmaları tamamlandıktan sonra cadde ve sokaklarda kum, çakır taşları ve molozların temizlenmesini ve vatandaşlarımızın bir an önce bu toz,toprak ve molozdan arındırılmasını istedi.

[09:05, 15.09.2021] KADİR İRCİ: Güçlükonak Kaymakamı Mehmet Göze’den Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’a Hayırlı Olsun Ziyareti.Güçlükonak Kaymakamı Mehmet Göze, Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’u makamında ziyaret ederek, yeni görev yerinde başarılar diledi. 

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Güçlükonak Kaymakamı Mehmet Göze’ye teşekkür etti.