Gündem
Giriş Tarihi : 17-09-2021 19:09   Güncelleme : 17-09-2021 19:09

Cizre Belediyesi: Konak Mahallesi ile Şırnak ve Silopi Yolundaki Çalışmalar Koordineli Bir Şekilde Devam Ediyor.

Kaymakam / Belediye Başkan V

Cizre Belediyesi: Konak Mahallesi ile Şırnak ve Silopi Yolundaki Çalışmalar Koordineli Bir Şekilde Devam Ediyor.

Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç’un çalışmalar konusunda DEDAŞ, Doğalgaz (Akmercan) ve Karayolları Müteahhitleri ile yapmış olduğu toplantılar ve yerinde inceleme ziyaretlerinde vatandaş memnuniyeti için Çalışmaları hızlandırın talimatı verdiği alanlarda hummalı bir çalışma diyaloğ ve koordinasyonu sağlandı. Konak Mahallesindeki DEDAŞ’ın yeraltı çalışmaları ile Akmercan Doğal Gaz çalışmaları araç ve insan kaynağı ekiplerinin arttırılması ile canlılık kazandı.

Bu çalışmaların yanı sıra Şırnak ve Silopi yolundaki akıllı üçgen kavşağı ile yeni Şırnak yolunda başlatılan 1.800 metre uzunluğundaki sağ ve sol eksende 3 metre genişliğindeki kaldırım ile Silopi yolundaki köprülü kavşak ve yol iyileştirme çalışmaları aralıksız devam ediyor. 

Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri ise Konak Mahallesindeki 600’lük yağmurlama hattı döşeme çalışması ile birlikte eş güdümlü olarak, sıcak asfalt çalışmaları başlatılacak. Asfalt çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte, yol vatandaşlarımız için tozdan toprak ve molozdan arındırarak sağlıklı ve güvenli olarak tekrar vatandaşlarımızın kullanımına açılacaktır.

İlçede yapılan çalışmaları tüm devlet ve özel sektör yatırımlarını yakından takip eden Kaymakam Tunç, mesai mefhumu gözetmeksizin 7/24 ilgili tüm birimlere koordinasyonu ve entegreli Hizmetleri sağlayarak vatandaş memnuniyetini her geçen gün daha da iyi kılacağız ifadelerini kullandı.