Gündem
Giriş Tarihi : 11-11-2021 01:46   Güncelleme : 11-11-2021 01:46

Cizre Belediyesi: Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı.

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı.

Cizre Belediyesi: Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk Vefatının 83. Yıldönümünde Saygı ve Özlemle Anıldı.

Cumhuriyetimizin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete yolculuğunun 83. Yıldönümü nedeniyle ilçemizde Anma Programı düzenlendi.

10 Kasım Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı Kaymakamlık Binası önündeki Atatürk Anıtına çelenk sunma töreni ile başladı. Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal saati olan 09.05’ te İlçe genelinde çalınan sirenler eşliğinde iki dakikalık saygı duruşu ve akabinde İstiklal Marşı okunması ile bayraklar yarıya indirildi. Anma etkinlikleri Cizre Kaymakamlığı konferans salonunda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği program ile devam edildi.

Programda öğrenciler tarafından 10 Kasım ve Atatürk ile ilgili şiirler okundu. İlçemizde görevli müzik öğretmenlerinden oluşan koro Atatürk’ün en sevdiği şarkıları söyledi ardından Atatürk’ün hayatı ile ilgili kısa bir sinevizyon gösterimi yapıldı.

Daha sonra Kaymakam / Belediye Başkan V. Mehmet Tunç, Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Taşkın Sorkun ve Şırnak Üniversitesi Cizre Meslek Yüksekokul Müdürü Vedat Sönmez tarafından İlçemiz okullarında düzenlenen “Atatürk Köşesi” yarışmasında dereceye giren okul müdürleri ve öğrencilere plaket ile çeşitli hediyeler takdim edildi, akabinde şiirler ve oratoryo sonrasında programa son verildi.