Spor
Giriş Tarihi : 09-07-2021 03:59   Güncelleme : 09-07-2021 03:59

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GENÇ SPORCULARA YÖNELİK PROJE İÇİN ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

Şırnak Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve Şırnak ilimizde spor branşlarında faaliyet gösteren genç sporculara yönelik hazırlanan “Sports Will Unite Youth”(Spor Gençliği Birleştirecek) adlı AB eğitim ve gençlik projesi onaylanmıştır

GENÇLİK SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜMÜZ GENÇ SPORCULARA YÖNELİK PROJE İÇİN ŞIRNAK ÜNİVERSİTESİ İLE PROTOKOL İMZALADI

Şırnak Üniversitesi bünyesinde eğitim gören ve Şırnak ilimizde spor branşlarında faaliyet gösteren genç sporculara yönelik hazırlanan “Sports Will Unite Youth”(Spor Gençliği Birleştirecek) adlı AB eğitim ve gençlik projesi onaylanmıştır. Proje kapsamında uygun görülen spor branşlarında faaliyet gösteren gençlerimiz, Avrupa ülkelerinde kendi yaş gruplarındaki gençlerin bulunacağı spor kamplarına, spor eğitimlerine ve müsabakalarına katılım sağlayacaklardır. Sportif rekabet, takım olma, uyum sağlama ve İngilizce dil becerilerinin arttırılmasını hedefleyen projemizin Şırnak ve ilçelerinde faaliyet gösteren genç sporcuların profesyonel gelişimi için bir fırsat olduğunu belirten Şırnak Üniversitesi Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin ERKAN projelerin hazırlanmasında emeği geçen akademik personellerimizi tebrik ederek “Biz Şırnak Üniversitesi olarak öğrencilerimizin yalnızca akademik başarılarını arttırmak için değil aynı zamanda sportif ve sosyalleşme kapsamında da başarılarını arttırmaları için fırsatlar yaratma gayretindeyiz. Projemiz ile genç sporcularımız yurt dışında spor müsabakalarına hazırlık için verilen eğitimleri görme imkanına ve müsabakalara katılma şansına sahip olacaklardır. Bununla birlikte sporcularımız,  katılacakları çok uluslu spor kamplarında farklı ülkelerden gelecek sporcularla süreç boyunca iletişim kuracak seviyede dil becerileri geliştirecekler, sosyalleşecekler, Avrupa’da ki müsabaka ve eğitimlerde yer alarak şehrimiz Şırnak’ı ve ülkemizi temsil edeceklerdir. Projemize paydaş olmasını uygun gördüğümüz Şırnak Geçlik ve Spor İl Müdürlüğü ile protokol imzalayarak projemizin etki alanını ve imkanlarını daha da güçlendirdik.  Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Beytullah BİRLİK’in projemizin başarısını arttırmak amacıyla var gücüyle çalışacağına inanıyorum. Projemize seçilecek genç sporcularımıza şimdiden başarılar diliyorum. Bilgi ve değer üretme misyonuna sahip olan bir üniversite olarak şehrimiz Şırnak’ın kalkınması için ve gençlerimize fırsat yaratmak için ulusal ve uluslararası projeler üretmeye devam edeceğiz. Ülkemize ve şehrimize daha nice faydalı projeler kazandırma gayretinde olarak Şırnak Üniversitesi geleceğe sağlam adımlarla ilerlemeye devam edecektir. Bu düşüncelerle; projemiz kapsamında Geçlik ve Spor İl Müdürlüğü ile imzaladığımız işbirliği protokolünün Şırnak için, gençlerimiz için hayırlı olmasını diliyor, birlikte nice başarılı projelere imza atmayı temenni ediyorum.” diyerek projenin ve imzalanan protokolün önemini ifade etti.
Şırnak Gençlik Spor İl Müdürümüz Beytullah BİRLİK “Sporcularımıza yönelik böyle anlamlı, güzel planlanmış bir projeye ortaklık edeceğimiz ve katkı sağlayacağımız için mutluyuz, gururluyuz. Gençlik Spor İl Müdürlüğü olarak genç ve dinamik bir yapımız var. Sayın Valimiz Ali Hamza PEHLİVAN’ın öncülüğünde şehrimiz genç sporcularının başarısı ve daha fazla imkana sahip olması için yoğun bir tempo içerisinde var gücümüzle çalışmaktayız. Üniversitemiz, Müdürlüğümüzü de projeye dahil ederek Şırnak gençliği için çok önemli bir adım atmıştır, teşekkür ediyoruz. Şehrimiz Şırnak için, gençlerimiz için Değerli Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Emin ERKAN’ın liderliğinde gerçekleşecek nice güzel projelerde birlikte çalışmaya ve görev almaya hazırız. İşbirliği protokolümüzün genç sporcularımıza hayırlı olmasını diliyorum” diyerek memnuniyetini ifade etti.