Ekonomi
Giriş Tarihi : 19-11-2021 02:31   Güncelleme : 19-11-2021 02:31

TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

TARSİM BİLGİLENDİRME TOPLANTISI DÜZENLENDİ

Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürlüğümüzde, TARSİM Yetkilileri ve Şube/İlçe Tarım ve Orman Müdürlerimiz ve Personellerinin katılım sağladığı  TARSİM bilgilendirme toplantısı düzenlendi.  

İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleşen toplantıya TARSİM Van Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR ve Uzm.Ahmet ÇETİNKAYA ve Uzm.Yrd. Sakine DALĞA  Şırnak İl Tarım ve Orman Müdürümüz Selman DEMİREL, Şube/İlçe Tarım ve Orman Müdürlerimiz ve Personellerinin katılımlarıyla  gerçekleşen toplantıda görüş ve bilgi alışverişinde bulunuldu.

Tarım Sigortaları bilgilendirme toplantısında konu hakkında TARSİM Van Bölge Müdürü Meriç ÖZDEMİR; Sigortanın Genel Şartları, Tarifeleri ve Talimatları ile Köy Bazlı Kuraklık Verim Sigortasının kapsamına giren tüm konular ele alındı. Mevcut yapılan çalışmalar ve ileriki dönemlerde yapılacak çalışmaların içeriği hakkında detaylı olarak konular değerlendirildi.

Toplantıda İl Tarım ve Orman Müdürümüz Selman DEMİREL “Tarım Sigortalarının üretimi ve üreticilerimiz açısından geleceğin güvencesi olduğunu açıklayarak, Üreticilerimizin ve Çiftçilerimizin sigorta yaptırma oranlarının her geçen yıl artarak devam ettiğini belirterek, Üretici ve Çiftçilerimizi bu konuda bilgilendirilmesine devam edilecektir” dedi.

Toplantı soru ve cevap kısmına geçilerek sona erdi.