Gündem
Giriş Tarihi : 12-11-2021 17:34

Tuzla’da Emniyet Kemeri Farkındalık Çalışması yapıldı

Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile Tuzla’nın İstasyon Mahallesi’nde bulunan Şehitler Caddesi’nde de emniyet kemer denetimi ve farkındalık çalışmaları yapıldı.

Tuzla’da Emniyet Kemeri Farkındalık Çalışması yapıldı

Tuzla’da İçişleri Bakanlığı tarafından emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan "Bir Hareketine Bakar Hayat" kampanyası dolayısıyla farkındalık çalışması yapıldı.

İçişleri Bakanlığı tarafından, emniyet kemeri takmanın hayat kurtardığına ve trafik güvenliğine dikkat çekmek amacıyla başlatılan "Bir Hareketine Bakar Hayat" kampanyası kapsamında, trafikte seyir halinde bulunan araçların sürücülerine emniyet kemerine yönelik eş zamanlı farkındalık etkinliği düzenlendi. Tuzla Kaymakamlığı ve Tuzla Belediyesi işbirliği ile Tuzla’nın İstasyon Mahallesi’nde bulunan Şehitler Caddesi’nde de emniyet kemer denetimi ve farkındalık çalışmaları yapıldı. Ekipler tarafından durdurulan araçların sürücüleri ve araç içerisinde bulunan yolculara, emniyet kemeri kullanımının önemini hatırlatarak broşür ve maske verildi.

Denetimler sırasında açıklamalarda bulunan Tuzla Kaymakamı Ali Akça,” Bir hareketine bakar temalı uygulamayı İçişleri Bakanlığı’mız emniyet kemeri kullanımı konusunda farkındalığı insanlarımıza hatırlatmak için bizlere tamim etti. Trafik kazalarında yaralanma ihtimalini emniyet kemeri yüzde 60 azaltıyor. Ölüm riskini de yüzde 45 azaltıyor. Çok önemli bir veridir. Bu verileri bütün sürücülerimize ve araç içerisinde seyahat eden vatandaşlarımıza hatırlatmak için bu uygulamayı yaptık” dedi.